Израел – специална програма
Цена: 825лв.
Дни: 5
Нощувки: 4
Валидна от 26.03.2012 г.
до 30.03.2012 г.
Израел – специална програма
5 дни/4 нощувки
Дата на тръгване:26.03.2012г
1-ви ден Полет с чартърен полет София-Тел Авив 07.00ч. Кацане на летище Бен Гурион 09.30ч. Разглеждане на Тел Авив и предградието Яфо – едно от най-важните пристанища на древен Израел и едно от най-старите селища в света. Заминаване за Хайфа: уникалният храм на бахаите и цветните градини около него. Настаняване в хотел в гр.Тиберия на брега на Галилейското езеро. Свободно време. Вечеря. Нощувка.
2-ри ден Закуска. Еднодневен тур в Галилея: посещение на гр.Назарет - разглеждане на църквата ”Св. Благовещение”, построена на мястото, където Архангел Гавраил се явил пред Дева Мария, за да и съобщи, че ще роди Иисус; отпътуване за Кана Галилейска – мястото на първото чудо на Иисус, когато превръща водата във вино; Заминаване за Капернаум – домът на св.ап. Петър, в който е живял Христос, античната синагога; Табха – където Иисус нахранва 5000 души с пет хляба и две риби; хълмът на Блажените, където Христос е произнесъл една от най-известните си проповеди. Завръщане в хотела в гр. Тиберия. Вечеря. Нощувка.
3-ти ден Закуска. Посещение на Ярденит - мястото на кръщението на Иисус в р.Йордан. Отпътуване за Мъртво море - най-ниската точка на сушата на планетата. Свободно време за къпане в Мъртво море. Възможност за разглеждане на археологическия център в Кумран, където са намерени прочутите Кумрански ръкописи. Минаване покрай гр.Йерихон – едно от най-старите селища в света. Пристигане във Витлеем. Вечеря. Нощувка.
4-ти ден Закуска. Посещение Витлеем – родния град на Христос и базиликата „Рождество Христово”. Туристическа програма в Йерусалим: пешеходна обиколка на Стария град: Гетсиманската градина, „Виа Долороса” (улицата по която е минал Иисус по пътя към Голгота), Божи гроб, Арменския квартал, Еврейския квартал, Стената на плача. Завръщане в хотела. Вечеря. Нощувка
5-ти ден Закуска. Разглеждане на Новия град - Еврейския университет, израелския парламент Кнесет, Музея на Израел, където се съхраняват Кумранските ръкописи/отвън/, базиликата на Ейн Карем – родното място на св. Йоан Кръстител. Отпътуване за гр. Лида Палестинска /дн.Лод/ – посещение на църквата с гроба на св. Георги Победоносец. Трансфер до летище Бен Гурион.Полет за София 18,00 ч. Пристигане в 20,30 ч.
| Възрастен в двойна стая | Единична стая | Трети възрастен |
Хотели 3*/4* | 825 лв | 1125лв. | 795 лв. |
Цените включват:
· самолетен билет София – Тел Авив – София с АК ELAL
· трансфери по програмата
· 4 нощувки със закуски в хотели 3*/4*
· 4вечери
· посещение на Мъртво море и Кумран
· посещение на Йерусалим
· посещение на Витлеем
· екскурзия до Библейска Галилея (Назарет – Галилейско море - Кана Галилейска –река Йордан)
· екскурзия до Тел Авив – Яфо
· сертификат за хаджийство
· медицинска застраховка за периода на пътуването
· екскурзовод на руски/ български език
· водач от агенцията
Цените не включват:
- летищни такси – 122 EUR към 01.06.10 г.
- входни такси за посещаваните обекти ~ 35USD
- бакшиши за екскурзовод и шофьор – по 2-3 USD на ден
- разходи от личен характер
Допълнителна информация по програмата:
- валута – шекел / 1 USD~ 3,7 шекела/
- код за Израел от България – 00972
- код за България от Израел – 00359
Примерни хотели по програмата:
- 2 в Тиберия (C-Hotels*** - http://c-hotels.co.il/en/ или подобен)
- 2 във Витлеем (Bethlehem hotel - http://www.bethlehemhotel.com или подобен)
При промяна на курса цените ще бъдат актуализирани.
*екскурзии не включени в пакетната цена
Летищните такси подлежат на препотвърждение.
Офертата важи при минимум 30 туриста. Резервация се прави с 50% от сумата.
Остатъкът трябва да бъде внесен до 20 дни преди датата на тръгване.
Агенцията си запазва правото на промени в последователността на изпълнение на програмата
За повече информация и резервации, моля свържете се с нас на телефон 02/981 15 90, e-mail
info@aseia.org или на Skype:
Асея - Венеция Крендева